فروش سود پرک
خانه / سود پرک / لیست قیمت سود پرک در بازار

لیست قیمت سود پرک در بازار

سود پرک جزء موادی است که در بیشتر صنایع مورد استفاده قرار می گیرد و به خاطر خصوصیات زیادی که دارد در صنایع مختلف مانند نساجی، داروسازی، تولید کاغذ و آلومینیوم مورد استفاده قرار می گیرد به همین خاطر خرید و فروش سود پرک در بازار جایگاه خاصی دارد و شرکت هایی که دانش و سرمایه لازم را دارند اقدام به راه اندازی خط تولید سود پرک کرده اند و خرید سود پرک به راحتی در فروشگاه های مجاز و معتبر امکان پذیر است و قیمت سود پرک تحت تاثیر همین مصارف بالا قرار می گیرد که به چه قیمتی به دست مصرف کنندگان محترم برسد.

لیست قیمت سود پرک در بازار

سود پرک چیست؟

سود پرک چیست؟سود پرک ماده ای است که به عنوان مواد اولیه بسیاری از صنایع استفاده می شود، این ماده سفید رنگ نوعی نمک قلیایی و به شکل پولک است که نام دیگر سود پرک و اصطلاح علمی آن سدیم هیدروکسید است و فرمول شیمیایی و ساختار آن به صورت NaOH  می باشد و اسم تجاری آن که در بازار بیشتر مورد استفاده قرار می گیرد کاستیک سودا است. جنس اصلی تشکیل دهنده این ماده مهم و پرکاربرد از سه عنصر مهم تشکیل شده است که عبارت اند از: سدیم، اکسیژن و هیدروژن.
مصرف کنندگان این ماده را به اسم های مختلفی می شناسند به عنوان مثال سود کاستیک، سود جامد، سود سوز آور و سدیم کاستیک که این بخشی از اسامی این ماده مهم است و هنگام استفاده باید به نکات ایمنی نیز توجه کامل داشت زیرا این ماده خاصیت خورندگی دارد و اگر به قسمت های مهم بدن مانند چشم ها برخورد کند امکان وارد کرد صدمات جدی وجود دارد، پس به صورت جدی توصیه می شود که با احتیاط کامل از سود استفاده شود.

مواد تشکیل دهنده سود پرک

مواد تشکیل دهنده سود پرکعناصر اصلی تشکیل دهنده سود پرک سدیم، اکسیژن و هیدروژن است و شکل اولیه این مواد به صورت مایع می باشد که پس از طی فرآیندهای مختلف در کارخانه تولید سود پرک به صورت پرک یا همان پولک در می آید و در صنایع مختلف به کار برده می شود. امکان دارد که در طی فرایند تبدیل سود مایه به سود جامد و هیدرواکسید مواد مختلفی به مواد اولیه این محصول اضافه شود که باید به خوبی پاکسازی شود تا محصولی با کیفیت در اختیار مصرف کنندگان قرار بگیرد چون بخشی از محصولات تولید شده توسط این مواد به طور مستقیم با سلامت جامعه ارتباط دارد به همین خاطر باید مواد تشکیل دهنده سود پرک کاملا پاک سازی شده و سالم باشد.

موارد استفاده از سود پرک در صنعت

موارد استفاده از سود پرک در صنعتاین ماده اساسی و مهم در بسیاری از صنایع مورد استفاده قرار می گیرد و مصارف سود پرک گسترده تر از آن است که ما فکر می کنیم به همین خاطر کارخانه هایی که به عنوان تولیدکننده سود پرک شناخته شده اند تمام سعی  و تلاش خود را به کار گرفته اند تا این محصول مهم را با بهترین کیفیت در اختیار مشتریان خود قرار دهند. بخشی از کاربرد های سود پرک که به آن اشاره می شود شامل: خنثی سازی اسید، تولید صابون و مواد شوینده، صنایع کاغذ، صنایع نفت و گاز، صنایع دارویی، آلومینیوم سازی، و به خاطر مصارف بالایی که در صنایع مختلف دارد در بورس هم قابل خرید و فروش می باشد. قیمت سود پرک در بورس کاملا مناسب بوده تا افرادی که تمایل دارند در این صنعت فعالیت و سرمایه گذاری کنند به راحتی اقدام به این کار کنند. می توان با قاطعیت به این مطلب اشاره کرد که با به وجود آمدن سود تحولات بزرگی در صنایع مختلف به وجود آمد و نتایج مهم و انکار ناپذیر ورود این ماده مهم در زندگی بشر را می توان به وضوح تماشا کرد.

شرایط نگهداری سود پرک

شرایط نگهداری سود پرکسود برک جزء موادی است که خطر آتش سوزی ندارد ولی برای نگهداری آن باید شرایط خاصی را فراهم کرد چون ماده ای پایدار است که قابلیت حل شدن در آب را دارد و در صورت تماس با هوا با رطوبت هوا و دی کسید کربن ترکیب می شود و با اسید هم واکنش نشان داده و حرارت تولید می کند. مقدار مجازی که استفاده از آن خطری ایجاد نمی کند ۲ میلی گرم در متر مکعب است. راه های جذب این مواد چشم، پوست مخاط و تنفس است که به کسانی که با این مواد سرو کار دارند توصیه می شود که نکات ایمنی را رعایت کنند تا آسیبی به سلامتی آنها وارد نشود. برای حمل و نقل و نگهداری سود پرک باید از محفظه های دربسته استفاده شود و به دور از رطوبت نیز نگهداری کنید و در صورتی که مقداری از این مواد روی بدن ریخته شود مخصوصا چشم ها باید با آب فرارون شستشو شده و مصدوم را فورا به مراکز درمانی انتقال دهید و در قسمت های دیگر بدن مانند پوست ایجاد خورندگی می کند و سوزش آور است و باید از لوازم ایمنی مناسب برای حفاظت استفاده شود. 

بزرگترین خط تولید سود پرک در کشور

بزرگترین خط تولید سود پرک در کشورایران به خاطر داشتن نفت و گاز یکی از مهمترین تولید کنندگان کاستیک سودا و سود پرک جامد در سطح جهان است این پیشرفت در این صنعت مدیون مطالعات و پی گیری های دانشمندان بومی کشور است که با تعهد و پشتکار فراوان توانسته اند با رعایت کردن استاندارد سود پرک در تولید به قطب تولید این محصول تبدیل شوند. تولید در حجم بالا علاوه  بر این که تمامی نیاز های داخلی را تامین کرده اند و حتی اقدام به صادر کردن این محصول کرده که سود فراوانی را به اقتصاد کشور می رساند. کیفیت مطلوبی که سود پرک تولید شده دارد توانسته در بازارهای خارجی به خصوص در خاورمیانه جایگاه بالایی را به خود اختصاص دهد.
تولید کنندگان مهمی که در ایران مشغول تولید سود پرک هستد عبارت اند از سود پرک بند امام، سود پرگ گوهر شیمی، سود پرک نیرو کلر، سود پرک شفق شیمی، سود پرگ سینا  و سود پرک سینا است. این تولید کنندگان با در نظر گرفتن مصرف داخلی  و خارجی تمام تلاش خود را به کار گرفته اند تا محصولی با کیفیت و در خور مصرف کنندگان عزیز تولید و ارائه کنند.

نحوه تولید سود پرک

نحوه تولید سود پرکبرای تولید و ساخت سود پرک مراحل مختلفی باید اجرا شود تا محصولی با کیفیت ۹۸ تا ۹۹ درصد به دست آید و تقریبا ۹۵ درصد فرآیند تولید براساس فرایند هیدرولیز آب نمک می باشد. سود پرک یا سود کاستیک از سود مایع که توسط پترو شیمی ها تولید و طی فرآیندی غلیظ سازی و تبخیر می شود و برای تولید سود کاستیک پرک از سود مایع استفاده می شود و روش تولید به این شکل است که سود ۵۰ درصد به کارخانه های تولید کننده سود  انتقال داده می شود و در خطوط تولیدی کارخانه طی فرآیندی سود مایع غلیط و آب آن تبخیر می شود و با دقت فراوان سود پرک جامد با کیفیت بالا تولید می شود که قیمت سود پرک با توجه به کیفیت محصول تولید شده می تواند متغییر باشد.

قیمت به روز سود کاستیک پرک

قیمت به روز سود کاستیک پرکقیمت به روز سود کاستیک با توجه به نوسانات بازارهای جهانی و مخصوصا ارز در نوسان می باشد و قیمت ثابتی را نمی توان در نظر گرفت زیرا اسید سود پرک محصولی است که وابسته به نفت می باشد و کشورهایی که نفت نداشته باشند مجبور به وارد کرد سود پرک هستند و قیمت سود پرک نیز در بازار های جهانی دست خوش تغییرات اقتصادی می شود برای همین در مدت زمان طولانی امکان ثابت نگه داشتن قیمت وجود ندارد و کسانی که مایل به داشتن قیمت به روز سود هستند باید از مراکز تولید و فروشگاه های مجاز اقدام به گرفتن قیمت روز کنند.

ارزان ترین فروشنده سود پرک

ارزان ترین فروشنده سود پرکبه دلیل پر مصرف بود سود پرک در صنایع مختلف سود ارزان تولید و روانه بازار می شود و تولید سود ارزان فقط در ایران انجام نمی شود بلکه در جهان این رویه وجود دارد تا تولید کنندگان محترم توان تهیه مواد اولیه را برای تولیدات خود داشته باشند. بازار مواد شیمیایی به خاطر در دست رس بودن سود پرک ارزان پررونق است چرا که این مواد کاربردی به راحتی در اختیار مشتریان محترم است و سود به اشکال مختلف تولید و روانه بازار می شود و نحوه استفاده از سود پرک به خریداران بستگی دارد که در چه صنعتی استفاده کند چون این محصول هم استفاده خوراکی دارد و هم استفاده غیر خوراکی، پس بسیار مهم است که با قیمت مناسب در اختیار تولید کنندگان قرار گیرد. کسانی که در نظر دارند این محصول را ارزان خریداری کنند می توانند با خرید عمده تخفیفات قابل توجهی را دریافت کنند.

نمایندگی فروش سود پرک در ایران

نمایندگی فروش سود پرک در ایراناز انجایی که سود پرک طرف داران زیادی دارد چون در صنایع زیاد و مختلفی کاربرد دارد و تولید کنندگان هم به خوبی از این موضوع آگاهی کامل دارند و برای دست درسی هر چه بیشتر و آسانتر مشتریان خود به این محصول در کل کشور نمایندگی های فروش و فروشگاه های معتبر  زیادی را تاسیس کرده اند. پس مشتریان عزیز به هیچ وجه نگران عدم دست رسی به سود پرک را نداشته باشند چون به راحتی در کل ایران قابل تهیه می باشد و با مناسب ترین قیمت ارائه می شود و کارخانه  های زیادی در ایران مشغول تولید این محصول مهم هستند و این رقابت باعث شده است که کیفیت تمامی محصولات در سطح بالایی باشد چرا که هر چقدر کیفیت بالاتر  باشد شرکت تولید کننده سهم بیشتری از بازار و مشتریان عزیز را در اختیار خواهد داشت.

روش تهیه سود پرک

روش تهیه سود پرکروش های مختلفی برای تولید سود پرک وجود دارد و با طی شدن مراحل تولید سود پرک محصول نهایی و با کیفیت روانه بازار می شود.  سود مایع را از سدیم کلر تولید می کنند که به عنوان ماده اولیه  که محصولی چند منظوره است، به طوری که  برای تولید یک تن(۱۰۰۰ کیلو گرم) کلر حدودا ۱۱۲۶ کیلو گرم سدیم هیدروکسید و ۲۸ کیلوگرم هیدروژن تولید می شود که این نشانگر دقت و تلاشی است که برای تولید این محصولات به کار گرفته می شود.   به طور کلی سه روش برای تولید سود پرک وجود دارد: روش ممبران(غشایی)، روش دیافراگم و روش مرکوری(جیوه ای). امروزه برای تولید سود سوز آور از این روش ها استفاده می شود که هر کدام مراحل خاص خود را دارند.
با استفاده از روش جیوه ای  سود مایع تولید شده از هر گونه کلر در داخل محصول پاک سازی می شود ولی در مقابل استفاده از چندین تن جیوه می تواند تاثیرات زیست محیطی مخربی را به جا گذارد و این امر باعث آسیب رساندن به چرخه محیط زیست و موجوداتی که در آن محدوده زندگی می کنند، می شود.
روش دیافراگم: با استفاده از این روش کلر، سود هیدروکسید و هیدروژن هم زمان تولید خواهد شد، آب نمک اشباع شده به قسمتی که گاز کلر آزاد می شود وارد می شود و نقش دیافراگم در این روش تولید جدا کردن مایع آب نمک از سود مایع از قسمتی که گاز هیدروژن آزاد می شود، می باشد.
روش ممبران: این روش یک تکنولوژی جدید است و اطراف هر یک از الکترود های که در محلول قرار گرفته توسط غشا احاطه شده است  و غشا به صورت انتخابی عمل می کند و اجازه می دهد که یون ها از قسمت  منفی به سمت قسمت مثبت حرکت کند و از آنجایی که فقط یون های سدیم می توانند از میان غشای موجود حرکت کرده و به سمت قسمت منفی حرکت کنند و سودی که به  دست می آید داری سدیم کلرید کمتری است و این یعنی کیفیت بالای سود که برای استفاده در صنایع مختلف بسیار عالی است.
روش مرکوری: در این فرایند محلول آب و نمک در سطح بالای جیوه قرار می گیرد و جیوه به عنوان قطب منفی عمل می کند به طوری که سدیم شکل گرفته در بالای سطح نازک جیوه ترکیب مخلوطی از سدیم و جیوه به دست می آید و این محلول پیوسته از راکتور خارج شده و با آب واکنش نشان می دهد که بر اثر این واکنش مخلوط ترکیبی استفاده شده به سدیم هیدروکسید، هیدروژن و جیوه تجزیه می شود. جیوه تجزیه شده به مرکوری باز گردانده می شود و کلر در قسمت منفی تشکیل شده و به صورت گاز از راکتور خارج می شود. این روش نگرنی های زیست محیطی فراوانی را به همراه دارد زیاد حجم انبوه جیوه که در این روش استفاده می شود و امکان دارد که در طبیعت انبار شود و خطرات و مسمومیت هایی را برای محیط زیست و انسانها به وجود آورد و این در حالی است که جیوه خطراتی را در کشور های مختلف به وجود آورده است، پس باید در این روش به سلامت جامعه نیز توجه کافی به عمل آید.

جهت خرید و فروش این محصول میتوانید با ما در ارتباط باشید:
خانم محمدی
راه های ارتباطی:
شماره موبایل: 09127429537
آدرس کانال : arad_chemi@
پست الکترونیکی: r.mohamadi241@gmail.com

مطلب پیشنهادی

کارخانه تولید سود پرک در ایران

سود پرک یا همان سود سوزآور ماده ای سفید رنگ و پرکی شکل بوده و از جمله مواد شیمیایی بسیار پر کاربرد در صنایع مختلف می باشد. کارخانه تولید سود پرک کارخانه ای صنعت

دیدگاهتان را بنویسید

آراد شیمی